Static-X

1. leden 2008 | 21.57 |
› 

Static-X

Static-X je skupina na své cestě vrcholu.Vedená zpěvákem a kytaristou Waynem Staticem, jeho skupina se začala formovat v roce 1993. Fanoušci znají Waynovy úžasné vlasy a vousy. Už znají jeho hudební sluch a jeho brutální hlas, ale kde to všechno začalo?
V Muskegon, městě střední velikosti v západní Michiganu, přímo u jezera se Wayne narodil rodičům. Když měl Wayne 3 roky dostal jeho první hračku kytaru, začátek jeho dlouhé cesty tedy začal dobře. Jeho rodiče se rozhodli ve věku Waynových 7 let koupit první skutečnou kytaru, S12 začátečnický model.Chodil na lekce hraní, které se vyplatily o rok později kdy vyhrál soutěž talentů se skladbou Skip to My Lou.
Ve věku 9 Waynových let se rodina přestěhovala z Muskegon nahoru na sever do města Shelby. Shelby je malé pokojné město složené hlavně pláží, pískových dun, a chřestýšů. Při dospívání založil s pár přátely skupinu nazvanou Black Diamond, která se nechala hodně inspirovat skupinou KISS. Posléze skupina začala hrát na malých přehlídkách v tanci a festivalech. To bylo rozhodující období pro Wayna, přineslo mu to hodně zážitků, na které nikdy nezapomenul. Zbývající členové vyrůstali a stali se učiteli a policejními úředníky.
Wayne navštěvoval Shelbyskou střední školu. Byl osoba, kterou nikdo nemůže nenávidět. Byl poněkud plachý, přátelský, a vnímavý. Skutečně byl velmi nadaný, byl velmi bystrý a pracovitý zatímco byl schopný mít se hezky a mít dobrou náladu. Když vyrůstal viděl mladé lidi jak stále jezdí ve vozech po dunách. Dnes Wayne nemiluje nic víc než nasednout do jeho auta a vyrazit na písky ven do Kalifornie na duny jezera Michigan.
Wayne promoval ve věku 17, a šel do Texaské Michigan University, kde studoval matematiku a počítače. Po pár letech si Wayne uvědomil, že to není to co on chtěl a vydal se do Chicago na cestu na které je dnes. Zatímco byl v Chicago se Wayne setkal se s lidmi kteří by mu pomohli utvářet jeho budoucnost.V Chicago se setkal se s Kenem Jay,který je bubeník a stojí za zdrcujícími zvuky bubnů Static-X.Wayne se setkal s Kenem skrz Billyho Corgana,který je dnes lídrem skupiny Smashing Pumpkins.Wayne s ním jeden čas hrál. Billy pracoval v obchodu s Kenem Jay, a dal mu Waynovo číslo Kenovi.
Později se Ken rozhodl zatelefonovat Waynovi. Wayne a Ken rozhodli , že se potřebují dostat se do Los Angeles jestli chtěli něco v hudbě dokázat,tak si zbalili kufry a vyjeli.
Na čas Wayne a Ken tvořili skupinu zvanou Deep blue dream, ale tato hudba nebyla Waynovi souzena.
V LA měli Wayne a Ken několik různých projektů, ze kterých všechny nikdy opravdu nešel kdekoli.Wayne pracoval v televizním studiu, ze kterého si přinesl pár inspirací pro svou hudbu ,v LA také potkali v jednom klubu basáka z jedné black metalové skupiny jménem Tony Campos. Tehdy se Wayne a Ken rozhodli vytvořit skupinu s názvem Static-X, Tony byl jejich volbou. Static-X začali hrát, někdy hodně lidem, ale někdy zas jen málo lidem, ale hráli dál.

Věděli, že je to hudba, kterou chtěli hrát. Proto se rozhodli, že potřebují druhého kytaristu. Koichi Fukuda odpověděl na jejich inzerát a byl přijat na palubu. Právě od Koichiho se dozvěděl o práci na počítačových samplech. Koichi brzo opustil skupinu a brzo se to opakovalo, a zbývající členové pokračovali hrát jak třídílném složení. Když Static podepsal smlouvu s Warner Bros zeptali se Koichiho, jestli se nechce vrátit a on to udělal. Wayne dělal většinu kytar při nahrávání jejich debutu, Wisconsin Death Trip. Wisconsin Death Trip byl uveden v březnu 1998.
Za nějaký čas potom Koichi opustil skupinu a dělal vlastní věci. V listopadu 2000 Tripp"Rex" Eisen se rozešel se skupinou Dope a připojil se k Static-X. Tripp se narodil 29.června v Pensylvánii. Získal první kytaru když mu bylo 13 jako vánoční dar jeho rodičů. Tripp byl velkým přírůstkem, s jeho smyslem pro humor. Čtyři chlapi tvrdě pracovali na jejich druhém CD Machine. Po 18 měsíců jezdil Tripp s Waynem, Kenem a Tonym a vystřelovali do uší mladých i starých písní od Cold po Shit in a Bag.
Po mnoha měsících cestování po turné si konečně udělali čas a nahráli v pořadí třetí desku s názvem Shadow Zone, kde lead songem tohoto CD byla píseň The Only. Právě v této době je opustil Ken, ale nevykašlal se na ně a pomohl jim v utváření Shadow Zone, poté odešel do skupiny Perfect Circle. Po nahrávání potřebovali nového bubeníka. Po zkoušce 30 nebo více bubeníků po dobu 2 měsíců a poté se rozhodli, že vemou muže jménem Nick Oshiro, (dříve ze skupiny Seether) všichni se shodli, že Nick svou energií hodně pomůže jejich budoucnosti. Naposledy byli na turné v Austrálii se skupinou KoRn.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře