Útěk z vězení

4. leden 2008 | 14.51 |

Útek z vezeni


Stavební inženýr Michael Scofield je zoufalým mužem v zoufalé situaci. Jeho bratr, Lincoln Burrows, byl odsouzen za vraždu a čeká na trest smrti ve Státní věznici Fox River. I přes důkazy proti Lincolnovi je Michael přesvědčený o jeho nevině. S blížícím se termínem popravy Lincolna Burrowse přepadne Michael se zbraní v ruce banku. O peníze mu nejde, jeho jediným cílem je, dostat se za svým bratrem. Během soudu přijme klidně a bez odvolání pětiletý trest ve vězení, má ale jednu podmínku - odpykat si jej ve vězení, které je nejblíže svého rodného Chicaga. A tak putuje do Fox River. Tam nepřichází s prázdnou. Má u sebe kompletní plány vězení a v hlavě vypracovaný itinerář, jak dostat Lincolna ven a prokázat, že je nevinný. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval, a tak musí mj. čelit dozorci, kapitánu Bellickovi, který si na něj ihned po nástupu do vězení zasedne, a také některým spoluvězňům, kteří by rovněž rádi utekli. Navíc se v nebezpečí ocitá i rodina Lincolna Burrowse, protože za případem stojí někdo vysoce postavený, pro nějž je Burrowsova poprava velmi důležitá.

Scénář: Paul T. Scheuring
Režie: Brett Ratner

Osoby a obsazení

WENTWORTH MILLER - Michael Scofield
DOMINIC PURCELL - Lincoln Burrows
ROBIN TUNNEY - Veronica Donovan
AMAURY NOLASCO - Fernando Sucre
WADE WILLIAMS - kpt. Brad Bellick
MARSHALL ALLMAN - LJ Burrows
PETR STORMARE - John Abruzzi
SARAH WAYNE CALLIES - Dr. Tancredi
PETER STORMARE - Abruzzi
ROBERT KNEPPER - Theodore Bagwell
STACY KEACH - Warden Pope
MUSE WATSON - Charles Westmoreland
ROCKMOND DUNBAR - Benjamin Miles Franklin
FRANK GRILLO - Nick Savrinn

Příběh poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost TV Fox v roce 2005. Hned od začátku si v USA získal ohromné množství fanoušků a obdivovatelů. Sledovat osudy Michaela Scofielda a jeho bratra Lincolna Burrowse již měly možnost milióny diváků. Seriál se vysílal například i v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Turecku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku...

Ceny
O úspěšnosti seriálu Prison Break svědčí množství nominací a cen, které za dva a půl roku od svého uvedení, získal. Jedno z nejvyšších ocenění získal v roce 2006 v soutěži People's Choice Awards za nejoblíbenější televizní seriál roku. Ve stejném roce to např. ještě byly nominace na Zlatý Glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli pro Wentwortha Millera a cena Emmy pro Marka Helfricha za nejlepší střih seriálu (pilotní díl) pro komerční televizi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře